Tanju Özcan Bolu’da 7 Günlük Yas İlan Etti: Uymayana Ceza Kesilecek!

Milli Savunma Bakanlığı Irak’ın kuzeyi ve Pençe-Kilit Harekâtı bölgesindeki çatışmalarda 12 askerimiz şehit olmuştu. Bunun üzerine CHP ve İYİ Parti hükümete yas ilan edilmesi çağrısında bulunsa da bir açıklama yapılmamıştı.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, 7 günlük yaz ilan ettiğini açıkladı. Özcan’ın açıklamasına göre yas kurallarına uymayanlara ceza kesilecek.

KONSER DE İPTAL EDİLDİ

“Bolu Belediye Başkanı olarak, şehit ailelerimizin acısını paylaşmak için Bolu Belediyesi sınırları içinde 7 günlük yas ilan ediyorum” diyen Özcan’ın açıklamasına göre alınan yas kararınca; Belediyenin yetki alanı içinde 7 gün süreyle canlı müzik başta olmak üzere her türlü eğlence faaliyeti yasaklandı.

Ayrıca Bolu Belediyesi’nin yılbaşı gecesi düzenleyeceği Emircan İğrek konseri de iptal edildi.

‘UYMAYANLARA CEZAİ İŞLEM UYGULANACAK’

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, yas kararının “şehit ailelerinin acısını paylaşmak için alındığını” belirterek şunları söyledi: “Bolu Belediye Başkanı olarak, şehit ailelerimizin acısını paylaşmak için Bolu Belediyesi sınırları içinde 7 günlük yas ilan ediyorum. Bu nedenle yılbaşı akşamı gerçekleştireceğimiz Emircan İğrek konserini iptal ettik. Yas kararımız gereği, belediyemizin yetki alanı içinde canlı müzik dâhil her türlü eğlence faaliyeti yasaklanmıştır. Allah şehitlerimize rahmet etsin, milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın. Yas kararımıza uymayanlara karşı, idaremiz tarafından gerekli hukuki ve cezai işlemler yapılacaktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir