Moto G 5G (2024) Geekbench’te Snapdragon 4 Gen 1 ve Android 14 ile görüldü

Motorola, G serisine yeni telefonlar eklemeye hazırlanıyor. Bu cihazlar, sızıntı renderlarında zaten görülmüştü. Lenovo’ya ait olan marka, kısa süre önce Hindistan’da G34 5G’yi duyurmuştu. Şimdi ise Moto G 5G (2024) Geekbench performans test platformunda ortaya çıktı. Bu sızıntı, yakında piyasaya sürülecek olan cihazın önemli özelliklerini ortaya koyuyor. Beklenen bu cihaz, geçen yıl çıkan G 5G (2023)’ün yerine geçecek.

Moto G 5G (2024), Geekbench veritabanında model numarasıyla değil, ‘fogo’ kod adıyla listelenmiş. Listede, iki adet 2.02GHz ana çekirdek ve altı adet 1.80GHz ek çekirdek bulunan bir yonga seti göze çarpıyor. Ayrıca cihazda Adreno 619 GPU bulunuyor. Bu detaylar, Moto G 5G (2024)’ün muhtemelen Snapdragon 4 Gen 1 işlemci ile güçlendirileceğine işaret ediyor. Cihazın 4GB RAM ile donatılacağı ve kutusundan çıktığı gibi yüklü Android 14 işletim sistemiyle çalışacağı belirtiliyor.

Geekbench’in tek çekirdek ve çok çekirdekli test sonuçlarına göre, Moto G 5G (2024) sırasıyla 842 ve 1,692 puan almış. Cihazın diğer özellikleri henüz tam olarak bilinmiyor, ancak yakın bir tarihte piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Moto G 5G (2024) Geekbench’te Snapdragon 4 Gen 1 ve Android 14 ile görüldü

Sızıntı renderlardan anlaşıldığı üzere Moto G 5G (2024), kenarda parmak izi tarayıcısı bulunan kutu şeklinde bir tasarıma ve hafifçe yükseltilmiş bir arka kamera modülüne sahip. Ayrıca, merkezde delikli bir ekran çerçevesi ve biraz kalın alt çerçevesi bulunuyor. Telefonun 6.5 inçlik bir ekranı, USB-C portu ve 3.5mm kulaklık girişi olacak.

Yukarıdaki bilgiler ışığında, Motorola’nın yeni cihazının teknoloji meraklılarının beklentilerini karşılayacak özelliklere sahip olduğunu söylemek mümkün. Özellikle güncel işletim sistemi ve etkileyici bir işlemci ile gelen bu telefon, piyasaya sürüldüğünde dikkatleri üzerine çekebilir. Ancak daha fazla detay için resmi duyurunun yapılmasını beklemek gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir