Çin Ejderha yeni yılı başlıyor: İnsanlara neler getiriyor?

10 Şubat 2024 Cumartesi günü başlayacak olan Ejderha yılı, 29 Ocak 2025’e kadar hüküm sürecek.

Ejderha, Çin zodyakındaki tek mitolojik yaratık olup totemin pençeleri altında uçup savaşmamız gerektiğini ima eder.

Ejderhanın arketipi, 12 yıllık döngüsel görev süresi boyunca doğanlar için doğrudan geçerli olsa da, enerjisi önümüzdeki yıl boyunca herkese katkıda bulunacak.

LANETİ DE VAR

Ejderha yılında doğan herkese özel bir not: Çin astrolojisinde burcunuz geri döndüğünde, Yaşlılık Tanrısı Tai Sui’yi gücendirirsiniz ve onun uğursuz gazabına maruz kalırsınız.

Lanetle mücadele etmek için ekstra önlemler almalı, kötüleri uzaklaştırmalı ve iyi şanslar yaratmalısınız.

Yeşim takılar takmanın ve kırmızı giysiler giymenin (özellikle başkaları tarafından sizin için satın alınan iç çamaşırlarının) hayatta kalma şansınızı büyük ölçüde artırdığına inanılıyor.

EJDERHA YILI 2024

Ejderha, yang enerjisiyle eş anlamlıdır; canlılık, vizyon ve dinçlik. Ejderhalar, toplumun iyiliğini kendi ihtiyaçlarının üstünde tutan, eylem odaklı, yardımsever bir şekilde motive olmuş liderlerdir.

Ejderhanın pullu göbeği, yaygaracılığa ve hakimiyete, patavatsızlığa ve çabuk sinirlenmeye yönelik bir eğilimi temsil eder.

Buna uygun olarak, Batı astrolojisinde ejderhanın en yakın akrabası Koç burcunun ateşli saçları dikkat çeker yani sabırdan önce tutku burcudur.

Ejderha yılları momentum ve tepkiyle tanımlanır; şenlik ateşine ek olarak 2024’ün unsuru, alevleri körükleyen ve ejderhanın yoğunluğunu ve istikrarsızlığını artıran ahşaptır.

EJDERHA BURCUNDAN NE ÖĞRENEBİLİRİZ?

Astrologlara göre, bu döngüden alınacak ders, birisinin veya herkesin bir şeyler kaybettiği uzlaşmada değil, herkesin beklediğinden daha fazlasını kazandığı yaratıcı bir çözümde yatıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir