14 Gündür Yatarak ‘En Tembel İnsan’ Ünvanını Almaya Çalışan Kişileri Mizahına Alet Eden Kullanıcılar

Karadağ’ın Niksic kenti yakınlarında bulunan Brezna Etno köyünde duyanların yüzlerini gülümseten yarışmalar yapılıyor. Yarışmalarda ‘en tembel insan’ ünvanını almak için mücadele eden yarışmacılar 14 günden uzun sürediyor yatıyor. Elbette bu haber yurdumun goygoycularının diline düştü.

Batı Balkanlar’ın en küçük ülkesi olan Karadağ’da uzun yıllardır yapılan ”uzun yatma” yarışması bu sene de yapılıyor.

Dikkatleri üzerine çeken yarışma Karadağ insanının tembel olduğu yargısı üzerine ortaya çıkmış. Yarışmanın organizatörü Mico Blagojevic, dilden dile yayılan bu efsane yüzünden 12 yıl önce böyle bir yarışma organize etme karar verdiklerini ifade etti.

En başarılının ya da çalışkanın değil en tembel olanın takdir edildiği yarışmanın sonunda tam 1.000 euro para ödülü var.

Tembellik yarışmasının kurallarına göre; yarışmacılar uyuyabilir, yiyecek-içecek ihtiyaçlarını karşılayabilir, kitap okuyabilir ve telefon kullanabilir ancak ayağa kalkamazlar. Eğer kalkarlarsa kural ihlali sayılır ve yarışmadan elenirler.

18 Ağustos’ta başlayan yarışma toplam 21 kişinin katılımıyla başladı. 300 saatten fazla bir zamanın geride kaldığı yarışmada sekiz saatte bir tuvalete gitme izni veriliyor.

2021’de aynı yarışmaya katılan Dubravka Aleksic, AA muhabirine açıklama yaparak, ‘Kalanlardan yorgun olanımız yok. Hepimiz kazanmak istiyoruz. Kimse merak etmesin, hepimiz iyiyiz, sağlıklıyız.’ ifadelerini kullandı.

Ülkenin “en tembeli” olabilmek için 14 günden fazladır yatan Karadağlılar, sosyal medyada goygoyculara meze oldu.

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

Siz bu yarışmaya katılır mıydınız? Katılsanız kaçıncı olurdunuz?

Buyurun yorumlara…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir