Zamantı Irmağı’nda ekolojik katliam

Milli Gazete’nin haberine göre; Kayseri ve Adana şehirleri arasında akan Zamantı Irmağı’nda ekolojik bir katliam yaşanıyor. Suyuna zehir karıştırılma şüphesi bulunan Zamantı Irmağı’nda çok kısa bir süre içerisinde binlerce balık öldü.

“BU, AÇIK BİR KATLİAM”

Kayseri’nin Tomarza ilçesine bağlı Bostanlık Mahallesi bölgesinde incelemelerini aktaran Selçuk Onat, “Şu an size 20 metrelik alanda yaşanan canlı balık katliamını gösteriyorum. Bunun bir de Adana’ya kadar olan halini düşünün. Bu açık bir katliam. Bu işin yarını yok, yetkilileri acilen hemen bugün göreve davet ediyoruz. Balıklar suyun dışına vurmuş vaziyette. Irmağın kenarına vuran irili ufaklı, büyüklü küçüklü balıkları suyun içine geri ittiğimizde duramıyorlar, kendilerini ırmağın dışına atmaya çalışıyorlar. Suyun içerisinde ne olduğunu bilmiyoruz” ifadelerini kullandı.

“IRMAĞIMIZI ZEHİRLEYENLER EN AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILSIN”

Selçuk Onat, “İçilebilir bir suyu olan ırmağımızın rengi ve kokusu değişmiş durumda, su yerine adeta çamur akıyor, yalnızca balıklar değil ırmaktan su içen kuşlar, ördekler, küçükbaş ve büyükbaş hayvanlar, insanlar kısaca bütün canlılar katliamla karşı karşıya. Bütün yetkilileri bu işe müdahil olmaya çağırıyoruz. Bu işin sorumlularının bulunmasını istiyoruz. Irmağımızı zehirleyenler kimse, acilen yakalanıp en ağır şekilde ibret-i alem olarak cezalandırılmalıdır” diye konuştu.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir