Yaz aylarının kabusu şimdiden belli oldu… Türkiye’ye de sıçrarsa hepimiz perperişan oluruz aman uzak dursun

Dünya genelinde hayvanlar agresifleşmeye başladı. Bir yandan da hayvan ölümleri yaşanıyor. Hayvanlarla ilgili korkutan yeni bir haber ise Galler’den geldi.

Galler’in güneybatısında yer alan ve yaklaşık 5 bin kişinin yaşadığı tatil kasabası Tenby, sahillerde görülen ‘canavar fareler’ tarafından istilaya uğramış durumda.

Kedi büyüklüğüne kadar ulaşan ‘canavar fareler’ tatil sezonunun yaklaşmasıyla birlikte bölge halkını büyük bir dehşete düşürmüş durumda.

Thu Sun’un haberine göre Yaz mevsiminde nüfusu 60 bine kadar çıkan Tenby sahillerinde görülen ‘canavar’ farelerin görüntüsü şok etkisi yarattı.

Tenby sakini Roger Miles, akşamın erken saatlerinden sabahın alaca karanlığına her yerde fare gördüğünü söylüyor.

Neredeyse hiç durmadan üreyen ve yuva kazan devasa farelerin kasabanın kıyı bölgelerine hasar vermesinden endişe duyuluyor. Bir kayığı olan Roger Miles, şimdiden Castle Hill bölgesindeki kayalıkların fare yuvaları nedeniyle aşınmış olduğunu belirtiyor.

Bir başka Tenby sakini olan Derek Brown ise, halihazırdaki en büyük kaygının falezlerin ön cephesinin alabileceği yapısal hasar olduğunu vurguluyor.

BETONU KEMİRECEK KADAR GÜÇLÜ

Uzmanlara göre sahil kıyısında görülen fareler kedi büyüklüğünde ve bir mermer taşını dahi kemirebilecek güçte.

Galler’deki bu fare istilasının başka ülkelerde de görülebileceği endişe ediliyor.

Bir dişi sıçanın yılda altı kez doğum yapabilmesi ve her doğumun 12 yavru sıçana kadar ulaşabilmesi, yaklaşık bir yıl içinde bir çift fare 1250 nüfusa ulaşabiliyor. Çünkü, yavru sıçanlar doğumdan iki ay sonra üreyebiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir