Çılgın Türklerin tarihi başarısı

ANKARA Milliyet – Bu ve benzeri projeler ile “lider ülke Türkiye”nin taşlarının kararlılıkla döşendiğini vurgulayan Bahçeli, 14 Mayıs’ta Türkiye’nin bir yol kazasına uğramaması gerektiğini belirtti.

Bahçeli yazılı açıklamasında özetle şunları kaydetti:

ZİRVEDEKİ ÜLKE: Ülkemiz kendi gemisini tasarlayan, geliştiren, çağın teknolojik imkanlarını kullanabilen zirvedeki ilk 10 ülkeden birisi haline terfi etmiştir. Lider Ülke Türkiye’nin taşları kararlılıkla döşenmektedir… Eline vurulup ekmeği alınan bir Türkiye artık yoktur.

YENİ YÜZYILIN ANAHTARI: Cumhuriyet’in 100’üncü yıl dönümü de önümüzdeki yeni yüzyılın anahtarıdır. Bu anahtarın kilitli kapıları açabilmesi için 14 Mayıs seçimlerinde cumhurun lehine müstesna ve mutlak bir başarının tecelli etmesi yegâne arzu ve amacımızdır. 14 Mayıs’ta ya Türkiye sevdası diyeceğiz ya da Türkiye’nin geleceğine ölü toprağı serpmek için sıraya girenlere göz yumacağız. Ya milli ve manevi değerler ortak paydasında buluşacağız ya da istiklalimizin buhrana düşmesine mahkûm olacağız.

TEK ÇARE ERDOĞAN: Türkiye’nin dünya devler liginde üst sıralara oynaması, bununla mündemiç lider ülke mertebesine çıkması için tek çare Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır, tek çözüm de bir ahlak ve fedakârlık timsali olan Cumhur İttifakı’dır. 14 Mayıs seçimleri dikkate alındığında, birinci beş yılı muazzam kazanımlarla geçen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, ikinci beş yıllık döneme de mührünü vurmalıdır. Eser ve hizmet kervanı yarı yolda kalmamalıdır. Türkiye bir yol kazasına uğramamalıdır.

CUMHUR İTTİFAKI KEFİLDİR: TCG Anadolu imrenilmesi gereken bir teknolojik sıçramanın mahsulü, inancın, iddialı olmanın ve ilhamını ceddinden alan bir siyasi kavrayışın hayranlık uyandıran icraatıdır… İnanıyorum ki, savunma ve silah sanayinde mukayeseli üstünlüğe sahip olacağımız günler çok yakındır, Cumhur İttifakı bunun kefili, Türkiye Yüzyılı da müjdesidir.

ZAFER RÜYASI GÖRÜYORLAR: Böylesi bir Türkiye’nin dibe çekilmesine çanak tutanlar felaketin lekeli yüzleridir. Türk milleti yıkımsever zillete izin vermeyecektir. Bozgunda siyasi zafer rüyası gören zillete asla müsaade etmez, etmeyecektir. Türkiye’nin ilk yerli ve milli uçak gemisi olan Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisi TCG Anadolu’nun hizmete alınması da deyim yerindeyse çılgın Türklerin tarihi bir başarısıdır. Mavi Vatan’da boşuna hesap yapanlar unutmasınlar ki fıtrat değişmemiş ve aynıdır, zira bu kan yine o kandır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir