Bakan Kurum’dan İYİ Partili vekil adayına yanıt! TIr yalanı deşifre oldu

İYİ Parti İstanbul Milletvekili adayı Orhun Ertürkmen, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un Üsküdar Meydanı’nda devlete ait TIR’la kendi seçim propagandasını yaptığını iddia etmişti.

İYİ PARTİ’NİN BİR YALANI DAHA ORTAYA ÇIKTI!

Yapılan incelemede iddiaya konu olan tırın herhangi bir seçim faaliyeti için kullanılmadığı ortaya çıktı. Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanlığı’na ait tırın, “İstanbul’da Yüzyılın Dönüşümü” kapsamında bölgeye yerleştirildiği ve görevlilerin vatandaşları bilgilendirdiği anlaşıldı.

BAKAN KURUM’A AİT HİÇBİR GÖRSEL OLMADIĞI ANLAŞILDI

Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanlığı’nın Üsküdar Meydanı’ndaki çalışmadan önce basın mensuplarına;

“Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı koordinasyonunda başlatılan, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdesini verdiği “Yarısı Bizden” kampanyası tanıtımı ve bilgilendirmeleri kapsamında İstanbul’da “Yarısı Bizden Tırı” yola çıkmıştır. 3 Mayıs Çarşamba günü İstanbul Üsküdar Meydanı’nda olacaktır.” şeklinde bilgi notu gönderdiği belirlendi.

İYİ Parti’ye ait seçim standı ve bakanlık tırı çevresinden yapılan taramada Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanı Murat Kurum’a ait hiçbir görsel veya seçim pankartı olmadığı anlaşıldı.

BAKAN KURUM’DAN ERTÜRKMEN’E YANIT

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Ertürkmen’e sosyal medyadan cevap vererek, “Değerli genç arkadaşım, Bu benim seçim çalışmam değil. Bakanlığımızın kentsel dönüşümle ilgili bilgilendirme tırı. Gidip sen de bilgi alabilir, kentsel dönüşüme her yerde karşı çıkan siyasi büyüklerinin aksine sürece katkı sağlayabilirsin.” ifadelerini kullandı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir